Yasin ERDEM - Ziraat Mühendisi - Zooteknist -

Yasin Erdem KİMDİR?
Bu içerik 434 kez okundu

Yasin Erdem

1976  Kayseri doğumluyum. 15/06/2014 yılından beri Yenipazar Belediyesinde, 5393 Sayılı Kanunun 49. maddesine göre, Sözleşmeli Ziraat Mühendisi olarak çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Yürüttüğü Görev

Belediyede Fen İşleri ve İmar İşleri Md. V. ve Tarımsal Hizmetler Birim Müdürlüğü görevlerini icra etmekteyim. (Bölgenin tarımsal işletmelerinin AB standartlarına uygun yapılaşması için kurulan birimde proje çalışmaları yaparak fon ve desteklerden bölgeye 12.000.000,00 TL tarımsal destek çıkardık. Ayrıca Yenipazar Belediyesinde de personel eksikliği yüzünden 1 yıldır Fen İşleri ve İmar İşleri Md. Vekilliği yapmaktayım.)

Biyografi

* Aydın Bölgesinde Türkiye’de ilk yapılan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Bölgelerinden(TDİOSB) olan Aydın İli Çine İlçesi Hayvancılık Bölgesinin projesini yaptım.

* Aydın İl Özel İdaresine Bağlı Ege Et A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yaptım ve o dönemde bölge hayvancılığına dönük projeler yaparak bölge çiftçisine destek verdik.

* Bölge çiftçisine Kırmızı Et Yetiştiriciliği konusunda yardım ve yol gösterici çalışmalarım oldu.

* Yenipazar Belediye Başkanlığında Tarımsal Proje Birimi yetkilisi olup çalışma bölgemde tarımsal projeler yaptım.

* Yenipazar ilçesinde birimimizle koordinasyonlu çalışan 6 çiftçimize TKDK projesi yaparak bölgemize 12.000.000,00 TL hibe yatırım gelmesini sağladık.

* Bölgemizde aile tipi seracılık için gerekli çalışmaları yaparak proje yaptık ve istekli çiftçilerimize ücretsiz olarak verdik.

* Yenipazar İlçesi sınırlarında bulunan Karacaören Mahallesinde belediye önderliğinde toplu besihane projesini yaparak faaliyete geçirme çalışmalarımız sürmektedir.

* Ege Bölgesi Büyük Baş Hayvan Yetiştirme konusunda deneyim sahibi olarak bölgedeki birçok çiftçiye destek oldum.

* Belediye olarak hayvansal üretimin daha verimli olması ve yetiştirme alanlarının yerleşim bölgeleri dışına çıkarılması konusunda çalışmalarımız oldu.

* Bölgemizde modern tesisler olması için projeler çizilip istekli çiftçilerimize belediye desteği olarak verilmiştir.

* 2014 -2019 Yılı Yenipazar Belediyesi Tarımsal Strateji Kitabını hazırladım.

* Çeşitli ulusal gazetelere tarımsal makaleler yazarak bölge hayvancılığı üzerinde bilgiler vermeye çalıştım.

* Yenipazar Belediye Başkanlığın da yeterince personel olmadığı için 1 yıldır Fen İşleri ve İmar İşleri Md. Vekilliği yapmaktayım.

Eğitim Bilgileri

Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi  Zootekni (2001)

Mesleki Deneyim

Yenipazar Belediyesi

Sözleşmeli Ziraat Mühendisi(06/2014- .....)

Yenipazar Belediyesinde 5393 Sayılı Kanunun 49. maddesine göre Sözleşmeli Ziraat Mühendisi olarak çalışmaktayım. Belediyede Fen İşleri ve İmar İşleri Md. V. ve Tarımsal Hizmetler Birim Müdürlüğü yapmaktayım. Bölgenin tarımsal işletmelerinin AB standartlarına uygun yapılaşması için kurulan birimde proje çalışmaları yaparak fon ve desteklerden bölgeye 12.000.000,00 TL tarımsal destek çıkardık. Yenipazar Belediyesinde de personel eksikliği yüzünden 1 yıldır Fen İşleri ve İmar İşleri Md. Vekilliği yapmaktayım.

Ege Et A.Ş

Genel Müdür(09.2007 - 12.2012)

Aydın İl Özel İdaresinin iştiraki olan Ege Et A.Ş.’de Genel Müdürlük yapmaktaydım. Bölgesel hayvancılık faaliyetlerini destekleyen projelere imza attım. Bölgesel hayvancılık faaliyetlerini destekleyen bir kurum olan Ege Et A.Ş. besicinin elindeki malı güncel fiyatlarla alarak piyasaya arz eden bir kamu iştirakidir. Et entegre tesisi 3000 metrekare kapalı alana sahip et ve et ürünleri işleyerek makro marketler(Kipa,Tansaş,Metro) satış yapan ulusal bir firmadır. Yönetim kurulu Aydın Valisi ile temsil edilen şirketin yönetim kurulu üyeleri de İl Genel Meclisi üyelerinden oluşmaktadır. İlgili iştirakin yıllık cirosu 25.000.000 TL’dir ve bu iştirak SPK’ya bağlı Sayıştay denetiminden geçen bir A.Ş.’dir.

Çine Yem Besicilik A.Ş.

Genel Müdür (01.2007 - 06.2009)

Aydın İl Özel İdaresinin iştirakı olan şirkette 2 yıl Genel Müdür olarak çalıştım. Firma büyükbaş, küçükbaş besi hayvanlarına yem üreten bir işletme olup satış, pazarlama ve yönetimi tarafımdan yürütülmüştür. 2009 yılında bu şirketin özelleşmesiyle görevimden ayrıldım.

Bilim İlaç San. Tic. A.Ş.

Tıbbi Mümessil(01.2005 - 11.2006)

Bilim İlaç Konya Bölgesi Diyabet ve Kardiyoloji ekibinde 2 yıl görev yaptım. Bu süre içerisinde TİYAZOLİDİNDİON grubu Pioglitazon etken maddeli Glifix, METFORMİN etken maddeli Glifor, KARVEDİLOL etken maddeli Coronis çalışmalarında bulundum.

Mehmet Durmaz Devekuşu Çiftliği

Ziraat Mühendisi(01.2002 - 03.2004)

Muğla ili Bodrum ilçesinde devekuşu üretim ve yetiştirme çiftliğinde yönetici mühendis olarak çalıştım. Bu çalışma süresince Türkiye'deki deve kuşu yetiştiriciliği ve beslenmesi alanındaki problemlerin çözümü üzerine Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapmış olup Türkiye'deki hayvansal beslenme(yem sanayi) alanında bir çok eksiklikleri görüp bunları önleyici çalışmalar yapmış bulunmaktayım.

Yabancı Dil - Bilgisayar ve Teknoloji

İyi düzeyde İngilizce bilmekte ve iyi düzeyde bilgisayar kullanabilmekteyim.